• Niezwykli mieszkańcy Cukierenki - rodzina Korejwów

11 października, 2022

Niezwykli mieszkańcy Cukierenki - rodzina Korejwów

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Joanną Prosińską-Giersz, poświęcone rodzinie Korejwów oraz projekcję fragmentu filmu z udziałem córki Bronisława Korejwy.
    Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 października 2022 r. o godz. 17.00 w naszej bibliotece. Wstęp wolny!

• Mariaże Marii (Konopnickiej)

26 września, 2022

Mariaże Marii (Konopnickiej)

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Mariaże Marii", który odbędzie się w czwartek 29 września 2022 r. o godz. 17.00 w naszej bibliotece. Postać Marii Konopnickiej, także od mniej znanej strony, przybliży nam autorka wystawy Monika Sobczak-Waliś.
    Wystawa zagości w Opatówku dzięki uprzejmności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i będzie prezentowana bardzo krótko.
    Opracowanie graficzne: Arkadiusz Błaszyk. Dziękujemy.

• Święto Ulicy Kościelnej

20 września, 2022

Święto Ulicy Kościelnej

Nasza biblioteka włączyła się w obchody Święta Ulicy Kościelnej.
    Zapraszamy w niedzielę 25.09.2022 r.

• Narodowe Czytanie 2022

19 sierpnia, 2022

Narodowe Czytanie 2022

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2022. W tym roku wspólnie będziemy odkrywać dla siebie "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
    Narodowe Czytanie w Opatówku odbędzie się na dziedzińcu Naszej Biblioteki w godz. 9.00-11.00.

• Koncert na dziedzińcu bibilioteki

2 sierpnia, 2022

Koncert na dziedzińcu bibilioteki

Zapraszamy na koncert na dziedzińcu naszej biblioteki.

• Detektywi w akcji

13 lipca, 2022

Detektywi w akcji

Noc w bibliotece

• Słynni kaliszanie - Wernisaż Jakuba Multana

5 lipca, 2022

Słynni kaliszanie - Wernisaż Jakuba Multana

Zapraszamy na wernisaż "Słynni kaliszanie", który odbędzie się w naszej bibliotece
    w czwartek 14 lipca 2022 r. o godz. 17.00.
    Zaprezentujemy kilkanaście portretów wybitnych postaci z naszego regionu wykonanych ciekawą techniką przez Jakuba Multana.
    Wstęp wolny.

• Konkurs fotograficzny "Zabierz książkę na wakacje"

4 lipca, 2022

Konkurs fotograficzny "Zabierz książkę na wakacje"

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Zabierz książkę na wakacje"

Zasady:

- wypożycz książkę z Biblioteki Publicznej w Opatówku, filii bibliotecznych w Rajsku, Tłokini Wielkiej lub pobierz kod do Legimi

- zrób jedno zdjęcie, które może się kojarzyć z letnim wypoczynkiem i przedstawia książkę, osobę z książką lub osobę korzystającą z Legimi

- umieść zdjęcie jako komentarz pod postem konkursowym na https://www.facebook.com/BibliotekaOpatowek, wraz oświadczeniem: „Znam i akceptuję regulamin konkursu oraz wyrażam wymagane zgody”

-  zbieraj „polubienia” pod swoim zdjęciem (liczą się wszystkie reakcje) pod postem konkursowym na https://www.facebook.com/BibliotekaOpatowek.

- nagrodzone zostaną dwa zdjęcia: zdjęcie wybrane przez komisję oraz zdjęcie z największą liczbą reakcji zebranych do 01.09.2022 r. do godz. 9.00.

Przeczytaj regulamin...

• Koncert Postmana

6 czerwca, 2022

Koncert Postmana

Zapraszamy na koncert Postmana, pochodzącego z Ukrainy multiinstrumentalisty, kompozytora i piosenkarza.
    Koncert odbędzie się w piątek 10 czerwca 2022 r. o godz. 18.00 na dziedzińcu naszej biblioteki.
    Wstęp wolny.
    Koncert organizowany we współpracy z "Inicjatywą dla Opatówka"

• Spotkanie z Bartoszem Kurkiem

24 maja, 2022

Spotkanie z Bartoszem Kurkiem

Zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Kurkiem, politologiem, dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, autorem powieści kryminalnej "Brud".
    Spotkanie odbędzie się w piątek 3 czerwca 2022 r. o godz. 18.00 w naszej bibliotece.
    Po spotkaniu będzie można zakupić egzemplarz książki i uzyskać autograf.
    Spotkanie dzięki uprzejmości Przemysława Andrzejaka. Dziękujemy.