biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Koncert Postmana #StandWithUkraine

13 czerwca, 2022

Piątkowe popołudnie i wieczór 10 czerwca 2022 r. spędziliśmy na spotkaniu z muzyką w wykonaniu Postmana. Opatówek był 46 (!) etapem jego trasy koncertowej #StandWithUkraine.

Postman, czyli Kostja Pochtar pochodzi z Kijowa i swoją muzyką pomaga walczącej ojczyźnie.

Jest autorem m.in. „Wody”, „Antarktydy”, czy znanej w całej Ukrainie piosenki „Kijowskie ulice” (Kyivski vulytsi „Київські Вулиці”).

Jak sam przyznał, lubi pisać o miejscach, a podczas tej trasy, spotkał wiele dobra, wielu ludzi, którzy byli najlepszą wersją siebie.

Jego piosenki po ukraińsku, angielsku i polsku oraz utwory instrumentalne przeplatane opowieściami z życia, przenosiły nas na tętniące życiem ulice Kijowa, sprzed wojny, do USA Boba Dylana, czy na autostradę z Wrocławia na Podkarpacie.

Choć grał w Opatówku na kilku różnych instrumentach, nawet tak oryginalnych jak dzwonki pasterskie ze Szwajcarii, na koniec pokazał, co można zrobić ze zwykłą gitarą elektryczną! W budzącej dreszcze improwizacji instrumentalnej do niepokojących dźwięków wplótł motyw "Ody do radości". Jak sam powiedział wcześniej, Ukraina teraz walczy na rzecz wspólnej, bezpiecznej i demokratycznej Europy.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu