Muzyka Końca Lata - koncert w bibliotece

27 września, 2021 (zaaktualizowano:14 września, 2022)

Grupa Muzyka Końca Lata – powstała w 2002 roku w Mińsku Mazowieckim.
W 2005 roku Muzyka Końca Lata wygrała przegląd zespołów rockowych w Wiśniewie, czego skutkiem była trasa koncertowa w towarzystwie zespołu Happysad, którego członkowie byli w jury konkursowym.
Największym przebojem zespołu jest utwór "Żabi", który widniał przez 21 tygodni na Liście Przebojów Programu Trzeciego.
Członkowie zespołu to: Bartosz Chmielewski - wokal, gitara; Marcin Biernat - gitara, wokal; Ola Bilińska – wokal; Piotr Majszyk – bas; Arkus – perkusja
Muzykę zespołu, który grał na dziedzińcu biblioteki w sobotę 25 września 2021 r. charakteryzuje pogodna melancholia, szczerość i dobrze napisane, ciekawe teksty piosenek, będące często odzwierciedleniem nastroju i przemyśleń artystów. W utworach nie brakuje także ostrzejszego brzmienia, ciekawego riffu gitarowego i świetnej perkusji. Atutem jest to, że aż troje z pięciu członków zespołu dzieli się ze słuchaczami swoimi zdolnościami wokalnymi.
Kiedyś Muzyka Końca Lata wykonywała na koncertach utwory Piotra Szczepanika i Krzysztofa Klenczona, teraz legitymują się własną, bogatą dyskografią:
2006 – "Jedno wesele, dwa pogrzeby"
2007 – "2:1 dla dziewczyn"
2011 – "PKP Anielina"
2012 – "Szlagiery" (kompilacja)
2017 – "Złoty krążek"

Cieszy nas ogromnie, że mieliśmy możliwość gościć, poznać i posłuchać Muzyki Końca Lata.
Był to już drugi koncert plenerowy, który udało się zorganizować dzięki współpracy z Fundacją Inicjatywą dla Opatówka.