„Spotkanie z książką” przedszkolaków z przedszkola Wesoły Smyk w bibliotece

6 października, 2021 (zaaktualizowano:29 października, 2021)

Już od najmłodszych lat dzieci wkraczają w świat literatury, najpierw poprzez oglądanie ciekawych ilustracji, później poprzez wspólne czytanie aż po samodzielną lekturę. Spotkania dobywają się co czwartek.

9 września 2021 r. w ramach naszej współpracy z Przedszkolem Wesoły Smyk w Opatówku odbyło się pierwsze cykliczne „Spotkanie z książką” przedszkolaków w bibliotece. Pierwszą grupą były Zajączki, w kolejnych tygodniach odwiedziły nas Dinozaury, Mrówki i Wiewiórki.

Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Dowiedziały się one co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

30 września otworzył kolejny cykl spotkań. Tym razem było o rodzinie królików, o tym, jak dobrze mieć rodzeństwo i jak się z nim dobrze dogadywać. Przedszkolaki opowiedziały o swoich rodzinach, co lubią robić wspólnie z rodzicami i dziadkami.