XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera

4 marca, 2024

Młodzież klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Stefana Gillera. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy życzliwą atmosferę i możliwość zdobycia cennych nagród. Jest to także okazja do sprawdzenia swoich umiejętności scenicznych pod okiem prawdziwych znawców i pasjonatów sztuki pięknego słowa.

Tym razem uczestnikom proponujemy wiersze Kazimierza Wierzyńskiego, patrona roku 2024, uznanego za jednego z najradośniejszych poetów polskich swoich czasów.

Zgłoszenia za pośrednictwem szkół i biblioteki do środy 17 kwietnia 2024 r.

Regulamin Konkursu

Organizator:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku

Patronat:

Starosta Powiatu Kaliskiego

Cele konkursu:

- zaakcentowanie obchodów roku Kazimierza Wierzyńskiego

- popularyzacja wśród młodego pokolenia wartościowej polskiej twórczości literackiej

- kształtowanie wrażliwości na walory poezji

- kształtowanie umiejętności recytatorskich wśród młodzieży

- kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów bibliotek stacjonarnych i cyfrowych

- inspirowanie współpracy między szkołami a bibliotekami publicznymi

Zasady uczestnictwa:

- konkurs jest przeznaczony dla młodych czytelników bibliotek Kalisza i Powiatu Kaliskiego (uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy chcą zgłosić się do konkursu poprzez bibliotekę publiczną)

- uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych (uczniów, którzy zgłoszą się poprzez szkołę, do której uczęszczają)

- każda biblioteka publiczna lub szkoła uczestnicząca w konkursie może zgłosić do 3 uczestników

- zadaniem konkursowym będzie recytacja z pamięci dowolnego fragmentu poezji Kazimierza Wierzyńskiego (ok. 2,5-3 minuty recytacji)

- uczestnicy będą oceniani w 2 kategoriach wiekowych:

a) młodzież klas 7 i 8 szkół podstawowych

b) młodzież szkół ponadpodstawowych

- wszelkie wątpliwości dotyczące konkursu rozstrzyga organizator

Miejsce przeprowadzenia konkursu:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku

62-860 Opatówek, ul. Kościelna 15

Data konkursu:

23 i/lub 24 kwietnia 2023 r. zależne od liczby uczestników. O dokładnej dacie i godzinie konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni po upływie terminu zgłoszeń.

Zgłoszenia uczestników:

Prosimy o zgłaszanie uczestników najpóźniej do 17 kwietnia 2024 r. wyłącznie na e-mail: biblioteka@opatowek.pl

Zgłoszenie polega na przesłaniu na e-mail skanu lub czytelnego zdjęcia wypełnionej Karty zgłoszenia na XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera (Załącznik nr 1 do Regulaminu) wraz z wszystkimi podpisami oraz złożeniu u organizatora w dniu konkursu oryginału wypełnionej Karty zgłoszenia na XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera.

Wypełnioną Kartę zgłoszenia można także dostarczyć osobiście lub korespondencyjnie do siedziby organizatora.

Prosimy o oczekiwanie na telefoniczne potwierdzenie zgłoszenia od organizatorów. W razie jego braku, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 510-456-021 lub 62 76 18 209

Ocena i nagrody:

- recytacje będzie oceniało jury powołane przez organizatora konkursu

- laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody.