Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

"Biblioteka jest kobietą" - wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary

16 marca, 2022

Niedzielne popołudnie 13 marca 2022 r. w naszej bibliotece było pełne wrażeń artystycznych, muzycznych i literackich. Wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary pt. „Biblioteka jest kobietą” był okazją nie tylko do zaprezentowania pasji i talentu artystki, ale również do celebrowania Święta Kobiet.
Dodatkowo we wnętrzach „Cukierenki” wybrzmiała tego dnia muzyka w pięknych aranżacjach duetu smyczkowego „A due archetti”, zespołu muzyków - kameralistów Filharmonii Kaliskiej w składzie Iwona Gorgol – wiolonczela i Jacek Fabiniak – skrzypce.

Wernisaż dał możliwość bliższego poznania Marii Kuczary i jej drogi do tego, co dziś ją zajmuje. Kiedy kończyła liceum w Lwówku Śląskim, myślała o studiach artystycznych, ale los zdecydował inaczej - została kolejarzem. Opowiadała, jak zbliżając się do swojej kolejarskiej emerytury myślała, że „przecież na emeryturze dalej trzeba coś robić”. Zaczęła więc rozwijać się w kierunku fotografii i grafiki komputerowej. W tych dziedzinach jest samoukiem.
Jej ulubionym ”materiałem„ do zdjęć jest teatr, a w nim człowiek. Swoim modelkom i modelom lubi zadawać role do odegrania. Potem to już chwyta moment – ten szczególny, który sprawia, że robi dobre zdjęcie lub „bazę” do dalszej obróbki. Nie lubi natomiast fotografować sztuczności i blichtru, postaci wypacykowanych kamuflującym makijażem…
Jej fotogramy były pokazywane na wielu wystawach, między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Opolu, Brzegu, Siedlcach, Krakowie, Lwówku Śląskim, Wleniu, a teraz i w Opatówku. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami, a ostatnio zajmuje się głównie ilustrowaniem tomików poezji.

Niewątpliwie atrakcyjnym dodatkiem przekładającym się na atmosferę niedzielnego wydarzenia w bibliotece, miało wpływ pyszne ciasto ufundowane przez Zakład Cukierniczy Jadwiga Mencel z Opatówka oraz kwiaty, które ozdobiły bibliotekę od firmy Ogrodnictwo Sobczak - Kwiaty polskie.

Dziękujemy bardzo darczyńcom za wsparcie.

Wszyscy zainteresowani wystawą, którzy nie mogli wziąć udziału w wernisażu, mogą oglądać ją do końca maja w godzinach pracy biblioteki.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu