XVI Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera

12 kwietnia, 2022 (zaaktualizowano:13 kwietnia, 2022)

12 kwietnia 2022 r. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im Stefana Gillera rozgrywany pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

W tym roku uczestnicy zmierzyli się z niełatwą dla współczesnego odbiorcy poezją Marii Konopnickiej.

Do prezentacji stanęło 27 uczniów szkół podstawowych i 12 ze szkół ponadpodstawowych z powiatu kaliskiego.

Najlepsi otrzymali cenne nagrody, jednak dla wszystkich ważna była możliwość skonfrontowania własnych umiejętności recytatorskich i kontakt z profesjonalnym jury. Samą możliwość wysłuchania uwag i wskazówek Marii Bednarczyk-Antczak oraz Jerzego Szukalskiego można uznać za ważny powód udziału w konkursie. Konkurs zaszczycili swoim udziałem Krzysztof Nosal - Starosta Kaliski, Jolanta Golicka - Kierownik Biura Oświaty, Sportu i Kultury Starostwa Kaliskiego oraz Mieczysław Robert Łuczak - członek zarządu powiatu kaliskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za udział w konkursie. Szczególne podziękowania kierujemy do opiekunów i rodziców, na których ciążyło przygotowanie młodych artystów.

Konkurs cieszy się powodzeniem także ze względu na atrakcyjne nagrody. Wśród ich fundatorów znaleźli się: Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Kino Helios w Kaliszu, Aquapark w Kaliszu oraz nasza biblioteka. Dziękujemy!

Protokół Komisji Konkursowej

z dnia 12.04.2022 r.

Komisja Konkursowa XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Stefana Gillera zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku w składzie: Maria Bednarczyk-Antczak, Kinga Jopek i Jerzy Szukalski.

przesłuchała 39 uczestników konkursu, w tym 27 uczniów szkół podstawowych i 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych Komisja przyznała:

I miejsce: Oliwii Skoniecznej ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Moskurni (opiekunka Magdalena Wypych)

II miejsce: Mai Grzeluszce ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej (opiekunka Wiesława Giercarz)

III miejsce: Nikodemowi Gawełkowi ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach (opiekunka Maria Więcław)

oraz wyróżnienia:

- Oliwii Polewskiej z Zespołu Szkół w Radliczycach (opiekunka Agnieszka Krajewska),

- Julii Kasprowicz z Zespołu Szkół w Szczytnikach (opiekunka Jolanta Leszka),

- Grzegorzowi Nieborakowi z Zespołu Szkół w Iwanowicach (opiekunka Wioletta Michalska),

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych Komisja przyznała:

I miejsce: Natalii Sołtysińskiej z III LO im. M. Kopernika w Kaliszu (opiekunka Kamila Kiermasz)

II miejsce: Miłoszowi Smurze z III LO im. M. Kopernika w Kaliszu (opiekunka Kamila Kiermasz)

III miejsce: Liwii Graczyk z IV LO im. I. J. Paderewskiego w Kaliszu (opiekunka Joanna Kucińska)