Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Jak smakuje powiat kaliski

25 kwietnia, 2024

Jak smakuje powiat kaliski? 
Nad tym zastanawialiśmy się wspólnie z przyjaciółmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej z którymi nasza biblioteka współpracuje już od dłuższego czasu, oraz Martą Wolarz i Eweliną Krystek z Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Powiatu Kaliskiego. 
Marta Wolarz opowiedziała o charakterystycznych potrawach ziemi kaliskiej. Występ sprawił, że ciekła nam ślinka na myśl o specjałach czekających na gości na Szlak Kulinarny "Kaliskie Smaki". Na szczęście na oglądaniu i słuchaniu się nie skończyło, bo dziewczyny przywiozły do degustacji przepyszne jabłka i tłoczone soki owocowe podarowane przez "Wróblewscy Sady" z Opatówka i Tłoczni Soków Owocowych "Płonka" - Domowe Soki oraz Zakład Cukierniczy Urszuli Kinowskiej - Andruty Kaliskie.
Przy okazji można było dowiedzieć się o innych atrakcjach naszego powiatu: historii siedziby Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej po zwiedzeniu, którego można zdobyć odznakę turystyczną, czy malowniczy szlak kajakowy rzeką Prosną. To prawdziwe bliskie piękno i bogactwo.
Dziękujemy koleżankom z Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Powiatu Kaliskiego oraz producentom pyszności z naszej okolicy.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu