Moja jaskrawość - wernisaż wystawy Magdaleny Krytkowskiej

25 listopada, 2022

W czwartkowy wieczór 24 listopada 2022 r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy Magdaleny Krytkowskiej „Moja jaskrawość”.
Na wystawie prezentowane jest blisko trzydzieści prac wykonanych w różnych technikach. Spotkamy tu wizerunki kwiatów, krajobrazy, martwą naturę, a ich myślą przewodnią jest intensywność barw, wyrazista kreska i pogodny nastrój płynący z akceptacji codzienności.

Tytułowa jaskrawość, dla autorki, to nie tylko forma wyrazu w sztuce, ale sposób postrzegania i utrwalania doznań codzienności. Jaskrawe znaczy dla Niej to, co najłatwiej zobaczyć i jest najbardziej godne zapamiętania. Artystka przedstawiła swoją drogę do twórczości plastycznej: od pracy animatora kultury i ręcznego malowania kartek świątecznych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Swobodzie, poprzez naukę u kilku artystów, m.in. we Wrocławiu i Kaliszu; próby w różnych technikach i formatach do wystaw, także w naszej bibliotece. Z właściwym sobie humorem wspomniała, że zawsze była niesfornym uczniem, uciekającym na własne ścieżki. Przyznała, że choć wyraża się także w twórczości literackiej, to malarstwo tkwiło w niej od zawsze i myśli obrazami. Wraz z obecnym na wernisażu bratem przywołała  postać swojego ojca, który był utalentowany plastycznie, kształcił się w tym kierunku i zaszczepił u niej upodobanie do kreski i koloru.

Miło nam, że wśród miłośników sztuki na spotkaniu znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych powiatu kaliskiego i gminy Opatówek.

Cieszymy się z przychylnego odbioru. Prace wyraźnie spodobały się publiczności.

Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki.