Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Narodowe Czytanie 2022

6 września, 2022

Za nami Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w Opatówku. W piękne przedpołudnie na dziedzińcu naszej biblioteki mieliśmy okazję wysłuchać romantycznych fraz napisanych przez młodego Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie to znakomita okazja, aby szerszej współczesnej publiczności zaprezentować największe dzieła polskiej literatury, mającej istotny wpływ na nasz sposób myślenia. Burmistrz Sebastian Wardęcki podkreślił, że „najważniejsze w narodowym czytaniu jest to, że od lat spotykają się ludzie”.
Nasza biblioteka po raz ósmy zaprosiła opatowian do wspólnego Narodowego Czytania. Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele różnych środowisk. Są to osoby, na które zawsze możemy liczyć w różnych sytuacjach, czytelnicy i przyjaciele naszej biblioteki.    
W rolę lektorów wcielili się w tym roku Sebastian Wardęcki – Burmistrz Gminy Opatówek, Alicja Przepiórka – polonistka Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Jadwiga Miluśka- Stasiak – wieloletnia dyrektor naszej biblioteki, Paweł Bąkowski – radny, wieloletni Przewodniczący Rady Gminy Opatówek, Jarosław Budka – radny Gminy Opatówek, wiceprezes Stowarzyszenia "LGD7-Kraina Nocy i Dni" , Iwona Konopka-Kapitaniak – nauczycielka w Zespole Szkół im.Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, Arkadiusz Łańduch – dyrektor ZEAS w Opatówku, Elżbieta Iwasieczko – lekarz ZOZ w Opatówku, Mariusz Małoburski – przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Dagmara Gajewska-Pąjak – skarbnik Gminy Opatówek, Damian Jakóbczak – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Marlena Kiermas-Gruszka – radna, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej Gminy Opatówek. Niektórzy obdarzyli nas brawurową, wprost aktorską wersją utworów. Objawiły się niekłamane talenty interpretacyjne, których nie omieszkamy się wykorzystać w przyszłości.Niektórzy z gości podsumowali, że z zajęć szkolnych pamiętają tylko krótkie fragmenty tych utworów a - jak się okazało - warto przeczytać całość. W "Balladach i romansach" Mickiewicza, jest wszystko, na czym opiera się atrakcyjność dzisiejszej kultury popularnej: romans, miłość, tęsknota, dramat, zbrodnia, fantasy i duża dawka humoru...   
Dziękujemy wszystkim, z którymi mogliśmy dziś spotkać się podczas tegorocznego Narodowego Czytania. Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Sobczak z Ogrodnictwo Sobczak Kwiaty polskie za piękne kwiaty podarowane do ozdobienia dziś Dziedzińca Kultury w Opatówku.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu