Narodowe Czytanie 2023 Nad Niemnem

11 września, 2023

W sobotę 09.09.2023 r. po raz kolejny spotkaliśmy się na Narodowym Czytaniu. W tym roku obiektem naszej uwagi była powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W rolę lektorów wcielili się kolejno:
Sebastian Wardęcki – burmistrz Gminy Opatówek,  Dagmara Gajewska-Pająk – skarbnik Gminy Opatówek,  Krzysztof Nosal – starosta kaliski, Wioletta Przybylska – dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Powiatu Kaliskiego, Arkadiusz Łańduch – dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego  UMG Opatówek, Marlena Kiermas – Gruszka – przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Damian Jakóbczak – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek,  Danuta Wiertelak – sołtys sołectwa Opatówek, Jan Adam Kłysz – przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Marta Wolarz – wicedyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Powiatu Kaliskiego, Mariusz Małoburski – przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek , Ewelina Kurzobrodzka–Pipia – archiwistka w Starostwie Powiatowym w Kaliszu, Paweł Bąkowski – radny Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Małgorzata Matysiak – dyrektor naszej biblioteki, Jarosław Budka radny Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Alicja Przepiórka – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Paweł Figiel – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku, Jadwiga Miluśka–Stasiak - bibliotekarka, Mateusz Walczak - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek.
Dziękujemy, że byliście z nami!
Fot. Tomasz Potemkowski, Agnieszka Przepiórka.