biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Noc w bibliotece 2022

29 lipca, 2022

Za nami pierwsza noc w bibliotece dla dzieci w jej siedzibie na ulicy Kościelnej. Inspiracją do stworzenia scenariusza tej przygody stała się książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Tegoroczna noc w bibliotece była zatem nocą detektywów.

Zaczęła się ona nietypowo, bo od zwiedzania nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku na dawnym dworcu PKP, a szczególnie, od przyjemności zapoznania się ze znajdującym się tam kinem.

Po powrocie do biblioteki rozpoczęło się prawdziwe detektywistyczne dochodzenie. Dzieci bawiły się w podchody i rozwiązywały zagadki. Praca młodych śledczych, prowadzona głównie w grupach, była pełna emocji, ale i wzajemnego wsparcia.

Duchu Aleksandry i Józefa Zajączków rezydujące w naszej bibliotece okazały się bardzo gościnne i pozwoliły na znakomitą nocną zabawę, która ciągnęła się jeszcze daleko po północy.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu