Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Opatówek, do hymnu!

14 listopada, 2022 (zaaktualizowano:17 listopada, 2022)


W przeddzień Święta Niepodległości ponad pół tysiąca uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku wraz ze swoimi nauczycielami w biało-czerwonym pochodzie przyszło na nasz dziedziniec, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Chwile, gdy nad Cukierenką i parkiem płynęły słowa naszego hymnu, budziły autentycznie wzruszenie. 
Potem przeszliśmy pod pomnik na Placu Wolności, gdzie młodzież złożyła kwiaty, ku czci wszystkich, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny. Pochód okrążył Plac Wolności i wrócił do Szkoły. 
W tym czasie w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku część uczniów postanowiła zmierzyć się z testem wiedzy o naszym kraju pt. "Kocham Cię Polsko". Wśród najlepszych w swoich grupach wiekowych znaleźli się Iga Szymczak, Mateusz Suchorski, Igor Muszyński, Klaudiusz Kaźmierski, Jakub Kubiak, Marta Sibińska, Bartłomiej Gruszka, Wojciech Nawrocki. Otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez naszą bibliotekę. Gratulujemy! 
Jak powiedział burmistrz Sebastian Wardęcki, pokazało to, "że jesteśmy jedną wielką polską rodziną". Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy uczcić nasze Narodowe Święto. 
Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku zespołowi Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku oraz policjantom z Komisariatu w Opatówku i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu za współpracę.


Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu