Przedszkolaki w Filii w Rajsku

18 lipca, 2024

Naszą filię w Rajsku w maju odwiedzały grupy dzieci z miejscowego oddziału przedszkolnego.
Chochliki na zajęciach dowiedziały się z czego składa się książka i posłuchały bajki o Czerwonym Kapturku. Ogłoszono także konkurs dla dzieci na wykonanie figurkę z tej bajki.
Z grupą Pluszaków rozmawialiśmy o szczęściu i tolerancji. Nie mogło zabraknąć też oglądania książek. Atrakcją dla dzieci była też książka w alfabecie Braille'a.
Z książkową "wypożyczalnią skrzydeł" odwiedziliśmy grupy Smerfów i Pluszaków. Chcieliśmy pokazać dzieciakom, że spotkanie z książkami może być wielką przygodą pełną niespodzianek. Mali słuchacze byli oczarowani książkowym teatrzykiem cieni, czy książeczką kryjącą w sobie bezmiar nieba. Zadaniem dla dzieci było zrobienie skrzydlatych zakładek z prawdziwymi piórami

.