Siedem fundamentów pracy zespołowej dla młodzieży z naszej gminy

16 lipca, 2024 (zaaktualizowano:17 lipca, 2024)

Siedem fundamentów pracy zespołowej. Nad tym 10.05.2024 r. pracowały kolejno trzy grupy uczniów siódmych klas ze Szkoły Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chełmcach i Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej pod kierunkiem świetnych specjalistów: Anny, Oleksandry, Wiktorii, Aurelii i Grzegorza, studentów Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego z Psychologicznej Grupy Badawczej z dr. Michałem Misiakiem.

Przed młodzieżą stanęło na pozór proste zadanie: zbudowanie wieży z gazet. W trakcie ćwiczenia nasi naukowcy stopniowo zmieniali warunki pracy: w otoczeniu, wewnątrz grupy oraz w wyborze dostępnych materiałów. Jak to w życiu... Były też oczywiście nagrody niespodzianki dla zespołów, które w danych edycjach zbudowały najwyższe konstrukcje. Psycholodzy przekazali nam także podstawy pracy w grupach, czuwali nad pracami konstrukcyjnymi oraz podzielili się wnioskami.
A nasze wnioski są takie, że podobne zajęcia powinny znaleźć się w szkolnych programach nauczania! Dzięki temu, jako naród będziemy po prostu mogli więcej osiągać i poprawić niechlubną pozycję w rankingu zaufania społecznego.
Te sześć godzin to czas zabawy, kreatywności, emocji, współpracy oraz odkrywania prawdy o nas samych i osobach, z którymi spotykamy się na co dzień.
Polecamy i dziękujemy wrocławskim psychologom!

Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek.