Spotkanie z Alicją Przepiórką i Elżbietą Przepiórką

25 kwietnia, 2024

21 kwietnia 2024 r. spotkaliśmy się w naszej bibliotece z Alicją Przepiórką i jej debiutanckim tomikiem wierszy "A jednak wiatry chłodzą moje skronie" oraz Elżbietą Przepiórką, autorką ilustracji do tego wydawnictwa, prywatnie mamą Alicji.

Wspólnie zastanawialiśmy się nad miejscem poezji w dzisiejszej szybkiej rzeczywistości, nad statusem twórcy, który chce podzielić się z innymi swoim odbiorem świata a jednocześnie zmaga się z trudami codzienności oraz nad możliwościami interpretacyjnymi zarówno sztuki literackiej, jak i plastycznej.
Nie mogło zabraknąć oczywiście samych wierszy Alicji, czytanych przez autorkę oraz Małgorzatę Matysiak, dyrektor naszej biblioteki. Gościnie opowiedziały nam o swojej twórczej drodze, zainteresowaniach, planach i warsztacie. Okazało się, że doskonale się uzupełniają, co znalazło odbicie w prezentowanym tomiku.
Książka ukazała się przy wsparciu Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek. Jest do wypożyczenia i zakupienia w naszej bibliotece. A wystawę prac Pani Elżbiety można oglądać także w bibliotece. Cieszymy się z kolejnej prezentacji nieprzeciętnych osób z naszej najbliższej okolicy.

Książkę można wypożyczyć, lub kupić w naszej bibliotece.