Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Spotkanie z Bartoszem Kurkiem

6 czerwca, 2022

3 czerwca 2022 r. w naszej bibliotece mieliśmy okazję spotkać się z Bartoszem Kurkiem.
Większość z nas kojarzy go z "Wydarzeń" w Polsacie i innych programów telewizyjnych, które prowadził przez 12 lat. Tutaj mogliśmy poznać Bartosza Kurka nie tylko politologa z silnym genem dziennikarza, ale także podróżnika, który poddał się magnetycznemu przyciąganiu Afryki, ekologa - osobiście wraz z żoną sprzątającego śmieci w rodzinnej miejscowości (bo "śmieci przyciągają śmieci"), wymagającego wielbiciela muzyki i organistę (!), stypendystę fundacji Charles Merrilla, kucharza, lektora audiobooków, uroczego gawędziarza i oczywiście autora kryminału "Brud" z wątkami polityczno-gospodarczo-medialnymi. 
Jego pierwsza książka pokazuje realistycznie pracę redakcji "od kuchni", co jest możliwe dzięki doświadczeniu zawodowemu autora. Przedstawia też formy manipulacji prawdą, które dostępne są w obecnym świecie mediów, takie jak np. artykuły na zlecenie, fake news, deepfake. "Brud" znajduje się oczywiście w zbiorach naszej biblioteki.Bartosz Kurek nie wyklucza, że będzie pisał kolejne książki.  
Rozmawialiśmy także o misji telewizji publicznej, roli krytycznego myślenia u odbiorców informacji, pracy dziennikarskiej, farmach trolli i manipulowaniu opinią publiczną w mediach,  sposobach radzenia sobie z hejtem oraz... licznych ofertach matrymonialnych płynących z internetu.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu