biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Spotkanie z Teresą Nietykszą

23 sierpnia, 2021

W sobotnie popołudnie 21 sierpnia 2021 r. na dziedzińcu naszej biblioteki odbyło się spotkanie z Teresą Nietykszą poświęcone książce "Odcinek", opisującej koleje życia Jej ojca Józefa Szweda.

W spokojnym rytmie przenieśliśmy się kilkadziesiąt lat wstecz na tragiczny Wołyń i na ziemię kaliską w latach powojennych. 

Pojawił się także wątek Opatówka, ponieważ to właśnie tutaj, na stacji kolejowej rodzina Szwedów postawiła swoje stopy po długiej podróży na drodze do Żelazkowa.

Książka to zredagowane przez Panią Teresę wspomnienia jej ojca, które zachowały się w rękopisie. Zawiera barwne relacje życia codziennego na tle wielkich wydarzeń historycznych. Godne uwagi są liczne fotografie z okresu wołyńskiego i żelazkowskiego z archiwów rodzinnych Szwedów.

Spotkanie zgromadziło wielu gości, przyjaciół biblioteki, czytelników. Przybyli m.in. Mariusz Witczak Poseł na Sejm RP, Witold Sitarz Senator RP, Krzysztof Dziedzic Sekretarz Gminy Opatówek i Radny Powiatu Kaliskiego, Robert Marszałek Radny Powiatu Kaliskiego, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Rozmowę prowadziła Alicja Łuczak, ze wsparciem Małgorzaty Matysiak, a samo spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem i Powiat Kaliski oraz Stowarzyszenie Nasze Kaliskie
Książka "Odcinek" niebawem będzie dostępna w naszej bibliotece.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu