Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Święto ulicy Kościelnej

26 września, 2022 (zaaktualizowano:27 września, 2022)

Niedziela 25 września 2002 r. zapisała się w Opatówku Świętem Ulicy Kościelnej. Niecodziennym wydarzeniem był barwny przemarsz grupy rekonstrukcyjnej wojsk napoleońskich Pułk 2. Ułanów Xięstwa Warszawskiego ulicą Kościelną do Modrodrzewia oraz piknik przy bibliotece z wieloma atrakcjami. W rolę dygnitarza z epoki stylowo wcielił się sam starosta kaliski Krzysztof Nosal. Stoiska rozłożyli m.in.: Inicjatywa dla Opatówka - organizator oraz współorganizatorzy: Stowarzyszenie "LGD7-Kraina Nocy i Dni", Latarnik Kaliski, Stowarzyszenie Stacja Inspiracja, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku i Powiat Kaliski i nasza biblioteka.Wsparcia udzielił Urząd Miejski Gminy Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku i OSP Opatówek.

Odwiedzającym zaoferowaliśmy wystawę wydawnictw regionalnych z naszych zbiorów, możliwość zwiedzania budynku biblioteki, wystawę „Cukierenka dawniej i dziś”, konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Pocztówka z Opatówka” oraz kilka barwnych opowieści o księciu Zajączku, jego pięknej żonie Aleksandrze, historii samej Cukierenki i walorach Opatówka. Goście nasi byli na tyle zainteresowani, że koniecznym stało się uruchomienie wypożyczalni, a wśród zwiedzających bibliotekę i przeglądających nasze zbiory regionalne dużą część stanowili Opatowianie, a nawet stali nasi czytelnicy. Dużą uwagą cieszyła się także plenerowa wystawa dawnych zdjęć Opatówka na dziedzińcu biblioteki. Niewątpliwym sprzymierzeńcem wydarzenia była przepiękna pogoda.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu