Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Wiesław Drabik dla przedszkolaków

23 listopada, 2023

Za nami pełne humoru i energii spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 250 książeczek dla dzieci.
23.11.2023 r. w nasz Gość opowiadał o swoich książeczkach i ich bohaterach. Czytał i recytował z pamięci, a dzieciaki niezwykle celnie uzupełniały ciąg dalszy. Były rozmowy, pytania, żarty, rozdawane naklejki, zakładki i książeczki. Przedszkolaki wprost wyrywały się do odpowiedzi, a nasz gość czasem układał zabawne wierszyki z imionami niektórych dzieciaków.  
Spotkanie to nasz prezent dla dzieciaków z Przedszkola w Opatówku z grup Dinozaurów, Mrówek i Zajączków z okazji Dnia Pluszowego Misia oraz zbliżających się Mikołajek.
Pana Wiesława na nasz użytek nazywamy nowym Brzechwą i Tuwimem! Jego utwory mają świetny rym i rytm, opowiadają mądre, ale i zabawne historie. Łatwo je zapamiętać. Są uwielbiane przez dzieciaki i – nie ma co ukrywać – przed dorosłych także.
W naszych bibliotekach w Opatówku, Rajsku i Tłokini Wielkiej mamy sporo książeczek Wiesława Drabika. Spróbujcie, wypożyczcie, przeczytajcie. Będziecie wracać!Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu