Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Władysław Kościelniak i jego związki z Opatówkiem - wystawa

16 listopada, 2023

Za nami wernisaż wystawy poświęconej Władysławowi Kościelniakowi i jego związkom z Opatówkiem, który odbył się 15.11.2023 r. Znaleźć tu można przykłady różnych form jego aktywności artystycznej, badawczej i popularyzatorskiej. 
Prezentujemy tu rysunki wykonane w różnych technikach, ekslibrisy, obrazy, odrysy historycznych pieczęci Opatówka, reprodukcje wybranych artykułów z serii "Wędrówki ze szkicownikiem", które publikował od początku lat 80. XX w. w "Ziemi Kaliskiej", wycinki prasowe i karty z kroniki biblioteki opowiadające o licznych wizytach w Opatówku. Prawdziwą perełkę stanowią kopie serii dziewięciu portretów Władysława, rysowanych od roku 1929 przez jego brata Mieczysława.   
Przewodniczką po wystawie była Jadwiga Miluśka-Stasiak, która opowiedziała nie tylko o poszczególnych dziełach, ale podzieliła się swoimi wspomnieniami i anegdotami dotyczącymi Władysława i Janiny - Nany Kościelniaków. 
Twórczyniami wystawy są Jadwiga Miluśka-Stasiak i Barbara Sulwińska, wieloletnie przyjaciółki Kościelniaków, które zechciały podzielić się swoją pracą, wiedzą i zbiorami prac Pana Władysława. Dziękujemy kustoszkom oraz gościom wernisażu.
Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki.  
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu