biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Słynni kaliszanie - Wernisaż Jakuba Multana

15 lipca, 2022 (zaaktualizowano:10 marca, 2023)


14 lipca 2022 r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy Jakuba Multana pt. „Słynni Kaliszanie”. Inspiracją do namalowania prezentowanych obrazów i postaci, były dla Jakuba publikacje, które ukazały się w serii „Kaliszanie”, wydawane staraniem Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
Poza przyjemnością obcowania ze sztuką, dowiedzieliśmy się o ciekawej metodzie grafiki wektorowej, której artysta używa do malowania swoich obrazów oraz początkach jego pasji, związkach z Kaliszem i zainteresowaniach historią naszego regionu.
Podczas wernisażu Jakub Multan podarował portret Haliny Sutarzewicz, kaliskiemu stowarzyszeniu jej imienia. Prezes stowarzyszenia Elżbieta Stadtmuller odbierając prezent przybliżyła sylwetkę tej niezwykłej kaliszanki, która miejmy nadzieję, dołączy do grona sławnych Kaliszan nie tylko na obrazie, ale może wkrótce i w publikacji…
Miłym akcentem podczas wernisażu, było symboliczne odsłonięcie portretu Stefana Gillera, jednego z braci – patronów naszej biblioteki.
Wydarzenie stało się również doskonałą okazją do zaprezentowania publikacji, poświęconych postaciom związanym z regionem kaliskim, zebranych przez naszą bibliotekę.
Wystawę można oglądać do połowy sierpnia. Zapraszamy.


Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu