XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece

15 maja, 2023

Świętem bibliotekarzy i bibliotek, które przypada 8 maja rozpoczęłyśmy obchody XX Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Moja, Twoja, Nasza biblioteka".

Tego dnia otrzymałyśmy wiele pięknych życzeń i słów uznania dla naszej pracy, za które z całego serca bardzo dziękujemy.

W dniach od 8 do 12 maja spotkałyśmy się z dziećmi, młodzieżą, uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej, a na koniec tygodnia, 12 maja podczas wieczoru literackiego, dałyśmy Wam możliwość poznania twórczości Alicji Przepiórki.

We wtorek 9 maja w ramach współpracy, odwiedziła nas koleżanka bibliotekarka Marta Filipczak z biblioteki w Brzezinach, która poprowadziła piękne zajęcia dla dzieci pt. "Bajka o drzewie" . W tym samym czasie nasza Agnieszka spotkała się z dziećmi w Brzezinach, z którymi rozmawiała o uczuciach.

Środowe przedpołudnie spędziłyśmy w towarzystwie uczestników WTZ, z którymi miałyśmy przyjemność rozwiązywania gry terenowej, naszego Questa "Opatówek dawniej miasto, dziś znów miasto".

W finale, 12 maja odbyło się spotkanie z Alicją Przepiórką. Bohaterka tego wydarzenia, dała nam nie tylko sposobność poznania siebie i swojego talentu, ale przede wszystkim możliwość przeżycia delikatnej atmosfery zamyślenia i obcowania z pięknem płynącym ze słowa pisanego.

Cieszymy się, że jesteśmy z Wami, że każdego dnia naszej pracy czujemy się potrzebni i możemy tworzyć dla Was atmosferę poczucia, że biblioteka w Opatówku jest „Moja, Twoja, Nasza”!!!