biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Nasze działania

 • „Spotkanie z książką” przedszkolaków z przedszkola Wesoły Smyk w bibliotece

  6 października, 2021

  „Spotkanie z książką” przedszkolaków z przedszkola Wesoły Smyk w bibliotece

  W ramach naszej współpracy z Przedszkolem Wesoły Smyk w Opatówku co czwartek odbywają się „Spotkania z książką” przedszkolaków w bibliotece. Takie zajęcia umożliwiają bezpośredni kontakt z książką oraz rozbudzają zainteresowania czytelnicze.

 • Spotkanie z Anną Krajewską

  4 października, 2021

  Spotkanie z Anną Krajewską
  Spójrz komuś w oczy, uśmiechnij się i powiedz: "Jak się cieszę, że Cię widzę". Praktykowanie tego na co dzień, to jedna z recept nie tylko na stworzenie miłej atmosfery spotkania, ale i... podniesienie własnej odporności, a co za tym idzie, utrzymanie się w dobrym zdrowiu.  
  W piątek 1 października 2021 r. w naszej bibliotece zadziałało doskonale! Było to ćwiczenie zaproponowane przez naszego gościa. Na twarzach wszystkich obecnych wzbudziło autentyczną radość i przyniosło wspaniałą atmosferę.
  Pani Anna Maria Krajewska ze Slow Life&Business - Centrum Psychologii Zdrowia i Psychoedukacji przez niemal dwie godziny opowiadała o nowinkach ze świata psychologii i zdrowia. Przytaczała inspirujące przykłady, na przykład na to, że zawsze jest czas na podjęcie wyzwania - nawet by przebiec maraton - i zawsze trzeba mieć nadzieję, na wyzdrowienie, nawet z ciężkich chorób.
  Mówiła o zwykłych-niezwykłych osobach: Hariette Thompson, Stamatisie Moriatisie, prof. Adamie Bielańskim, Danucie Szaflarskiej czy Nicku Vujcicu, którzy udowadniają, że bariery tkwią tylko w naszych głowach i bez względu na wiek czy ograniczenia fizyczne można znaleźć zadowolenie i spełnienie życiowe.

  Zaprezentowała także kilka wartościowych książek. Wiele z nich mamy w swoich zbiorach.
  Zaręczamy, że z piątkowego spotkania każdy wyszedł w lepszym nastroju i zdrowiu.
 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  30 września, 2021

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Głośno czytaliśmy z dziećmi z drugiej klasy ze szkoły podstawowej w Chełmcach.

 • Muzyka Końca Lata - koncert w bibliotece

  27 września, 2021

  Muzyka Końca Lata - koncert w bibliotece

  Sobotni wieczór na dziedzińcu biblioteki upłynął przy fajnej muzyce i dobrej zabawie, a to za sprawą koncertu zespołu Muzyka Końca Lata.
  Wydarzenie udało się zorganizować dzięki współpracy z Fundacją Inicjatywą dla Opatówka.

 • Narodowe Czytanie 2021 - Moralność pani Dulskiej

  6 września, 2021

  Narodowe Czytanie 2021 - Moralność pani Dulskiej
  W sobotę 4 września 2021 wraz z całą Polską czytaliśmy "Moralności Pani Dulskiej". 
  Świetnie przygotowani lektorzy wcielili się w rolę bohaterów najbardziej znanego dramatu Gabrieli Zapolskiej. Byli nimi: Dorota Karpieko, Elżbieta Iwasieczko, Marlena Kiermas-Gruszka, Magdalena Krzywda, Alicja Przepiórka, Danuta Wiertelak, Amelia Napierała, Natalia Gawłowicz, Sebastian Wardęcki, Damian Jakóbczak, Mateusz Walczak, Bartłomiej Gruszka oraz gospodynie: Małgorzata Matysiak, Jadwiga Miluśka-Stasiak i Agnieszka Przepiórka.
  Dziękujemy lektorom i widowni oraz zapraszamy za rok!


 • Spotkanie z Krystyną Velkovą

  27 sierpnia, 2021

  Spotkanie z Krystyną Velkovą

  26 sierpnia 2021 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Krystyną Velkovą, z inicjatywy i we współpracy z Wydawnictwem Edytor Sławomira Woźniaka z Kalisza. Wydarzenie to było poświęcone jej ostatniej książce pt. „Powrót do macierzy”. W swojej najnowszej publikacji autorka opisała historię Cieni Młyn aż od czasów wczesnego średniowiecza.

 • Spotkanie z Teresą Nietykszą

  23 sierpnia, 2021

  Spotkanie z Teresą Nietykszą

  W sobotnie popołudnie 21 sierpnia 2021 r. na dziedzińcu naszej biblioteki odbyło się spotkanie z Teresą Nietykszą poświęcone książce "Odcinek", opisującej koleje życia Jej ojca Józefa Szweda.

  Książka to zredagowane przez Panią Teresę wspomnienia jej ojca, które zachowały się w rękopisie. Zawiera barwne relacje życia codziennego na tle wielkich wydarzeń historycznych. Godne uwagi są liczne fotografie z okresu wołyńskiego i żelazkowskiego z archiwów rodzinnych Szwedów.

  Spotkanie zgromadziło wielu gości, przyjaciół biblioteki, czytelników. Przybyli m.in. Mariusz Witczak Poseł na Sejm RP, Witold Sitarz Senator RP, Krzysztof Dziedzic Sekretarz Gminy Opatówek i Radny Powiatu Kaliskiego, Robert Marszałek Radny Powiatu Kaliskiego, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

  Rozmowę prowadziła Alicja Łuczak, ze wsparciem Małgorzaty Matysiak, a samo spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem i Powiat Kaliski oraz Stowarzyszenie Nasze Kaliskie
  Książka "Odcinek" niebawem będzie dostępna w naszej bibliotece.

 • Spotkanie genealogów

  19 sierpnia, 2021

  Spotkanie genealogów
  18 sierpnia 2021 r. w naszej bibliotece spotkali się miłośnicy genealogii, zarówno Ci, którzy zamierzają dopiero badać dzieje swoich przodków, jak i badacze z udokumentowanymi imponującymi drzewami genealogicznymi.

  Spotkanie prowadzili Jadwiga Miluśka-Stasiak i Grzegorz Mendyka, którzy w badaniach historii swych rodzin sięgają już daleko w przeszłość.
  Jesienią planowane jest kolejne spotkanie, na którym szerzej omówione będzie posługiwanie się bazami genealogicznymi Mormonów.
 • Wakacje w bibliotece 2021 - quest

  13 sierpnia, 2021

  Wakacje w bibliotece 2021 - quest

  W piątek 13 sierpnia 2021 r. w ramach wakacyjnych zajęć w bibliotece przespacerowaliśmy się po Opatówku oglądając najciekawsze i najbardziej malownicze miejsca, rozwiązując questa i szukając "skarbu". Uzupełnieniem było budowanie z klocków Lego. 


    • Wakacje w bibliotece - 29 lipca Światowy Dzień Tygrysa

  30 lipca, 2021

  Wakacje w bibliotece - 29 lipca Światowy Dzień Tygrysa

  Zajęcia odbyły się 29 lipca w godzinach 11.30 - 14.00, przeznaczone były dla dzieci w przedziale wiekowym 8 - 11 lat.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu