Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Nasze działania

 • Koncert Kathii

  29 sierpnia, 2022

  Koncert Kathii


  Za nami niezwykłe piątkowe popołudnie spędzone przy naszej Cukierence z muzyką Kathii i jej zespołu.
  Był to czwarty koncert organizowany wspólnie z Inicjatywą dla Opatówka, który wybrzmiał na dziedzińcu naszej biblioteki. Mają tu miejsce różne inspirujące wydarzenia, stąd też śmiało możemy nazwać go Dziedzińcem Kultury.
  Kathia, czyli Katarzyna Półrolniczak z Poznania, zaledwie trzy lata temu pisała maturę, a dziś ma za sobą dużo ponad setkę koncertów. Można jej słuchać na YouTube czy Spotify, ale nic nie może równać się z muzyką na żywo! Tym bardziej cieszymy się, że na jej trasie pojawił się Opatówek. Kathia jest obdarzona przejmującym głosem, sama pisze teksty, komponuje i zajmuje się produkcją muzyczną. W Opatówku zaprezentowała nam swoje, chyba wszystkie wyprodukowane do tej pory utwory. Znalazły się wśród nich np.: „ Empiria”, Dym”, Erotyk”, „W malinowym chruśniaku”, „Tytoń” „Same shit, different boy”, „Ambrozja”.
  Na scenie nie stroni od występów akustycznych. Ujmuje niesamowitą emocjonalnością i szczerością. Potrafi z wielką uwagą obserwować reakcje publiczności i nawiązać z nią bliski kontakt. Jej muzyka od razu przykuwa naszą uwagę, zachwyca, a i chyba nigdy się nie znudzi. Po każdym kolejnym odsłuchaniu, odkrywamy w niej kolejne warstwy i przeżywamy ją na nowo...


 • Noc w bibliotece 2022

  29 lipca, 2022

  Noc w bibliotece 2022

  Za nami pierwsza noc w bibliotece dla dzieci w jej siedzibie na ulicy Kościelnej. Inspiracją do stworzenia scenariusza tej przygody stała się książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Tegoroczna noc w bibliotece była zatem nocą detektywów...


 • Słynni kaliszanie - Wernisaż Jakuba Multana

  15 lipca, 2022

  Słynni kaliszanie - Wernisaż Jakuba Multana

  14 lipca 2022 r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy Jakuba Multana pt. „Słynni Kaliszanie”. Inspiracją do namalowania prezentowanych obrazów i postaci, były dla Jakuba publikacje, które ukazały się w serii „Kaliszanie”, wydawane staraniem Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 • Koncert Postmana #StandWithUkraine

  13 czerwca, 2022

  Koncert Postmana #StandWithUkraine

  Piątkowe popołudnie i wieczór 10 czerwca spędziliśmy na spotkaniu z muzyką w wykonaniu Postmana. Opatówek był 46 (!) etapem jego trasy koncertowej #StandWithUkraine.

  Postman, czyli Kostja Pochtar pochodzi z Kijowa i swoją muzyką pomaga walczącej ojczyźnie.

  Jest autorem m.in. „Wody”, „Antarktydy”, czy znanej w całej Ukrainie piosenki „Kijowskie ulice” (Kyivski vulytsi „Київські Вулиці”)...

 • Spotkanie z Bartoszem Kurkiem

  6 czerwca, 2022

  Spotkanie z Bartoszem Kurkiem


  3 czerwca 2022 r. w naszej bibliotece mieliśmy okazję spotkać się z Bartoszem Kurkiem.
  Większość z nas kojarzy go z "Wydarzeń" w Polsacie i innych programów telewizyjnych, które prowadził przez 12 lat. Tutaj mogliśmy poznać inne role Bartosza Kurka...


 • Spotkanie z Katarzyną Rzepecką

  25 kwietnia, 2022

  Spotkanie z Katarzyną Rzepecką
  22 kwietnia w naszych progach zagościły romanse zamknięte wśród stron książek, autorka pięciu z nich oraz Panie, które chętnie oddają się ich lekturze.
  Przy swobodnej rozmowie i licznych pytaniach z widowni Pani Kasia opowiedziała nam o początkach swojej przygody z pisaniem, dniu codziennym autorki, inspiracjach, radościach i trudnościach pisarza. Zdradziła także, jakie były reakcje ludzi, z którymi się styka w życiu codziennym. Dla nas było to tym ciekawsze, bo Pani Kasia mieszka w naszym powiecie, w gminie Brzeziny. 
  Książki, które czytamy powinny sprawiać nam przyjemność. Przynosić nam relaks i oderwanie od trudnych myśli i pędu codzienności. To wszystko dają książki Pani Kasi Rzepeckiej.
 • XVI Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera

  12 kwietnia, 2022

  XVI Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera

  12 kwietnia 2022 r. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im Stefana Gillera rozgrywany pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

  W tym roku uczestnicy zmierzyli się z niełatwą dla współczesnego odbiorcy poezją Marii Konopnickiej.

  Do prezentacji stanęło 27 uczniów szkół podstawowych i 12 ze szkół ponadpodstawowych z powiatu kaliskiego.

 • „Spotkanie z książką” przedszkolaków z przedszkola Wesoły Smyk w bibliotece w 2022 r.

  29 marca, 2022

  „Spotkanie z książką” przedszkolaków z przedszkola Wesoły Smyk w bibliotece w 2022 r.

  Podczas spotkań prezentowana jest literatura dla najmłodszych, dzieci chętnie słuchają i oglądają prezentowane książki. Zawsze w trakcie zajęć znajdzie się czas dla różnorodnych zabaw związanych z książką.  Spotkania dobywają się co czwartek.

 • "Biblioteka jest kobietą" - wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary

  16 marca, 2022

  "Biblioteka jest kobietą" - wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary

  Niedzielne popołudnie 13 marca 2022 r. w naszej bibliotece było pełne wrażeń artystycznych, muzycznych i literackich.
  Wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary pt. „Biblioteka jest kobietą” był okazją nie tylko do zaprezentowania pasji i talentu artystki, ale również do celebrowania Święta Kobiet.

 • Konkurs rysunkowy "Mała książka - wielki człowiek"

  14 lutego, 2022

  Konkurs rysunkowy "Mała książka - wielki człowiek"

  W piątkowe popołudnie 11 lutego 2022 r. podsumowaliśmy konkurs plastyczny skierowany do dzieci biorących udział w akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”.

  Spotkanie odbyło się w dwóch częściach. O godzinie 17.00 spotkały się dzieci 3, 4 i 5-letnie, a godzinę później odwiedziła nas grupa 6 i 7-latków.

  Na konkurs wpłynęło 28 prac ilustrujących opowiadania z książeczki „Pierwsze czytanki dla…” stanowiącej część wyprawki czytelniczej przekazywanej uczestnikom akcji.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu