Logo Biuletynu Informacji Publicznej biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Nasze działania

 • Spotkanie z Katarzyną Rzepecką

  25 kwietnia, 2022

  Spotkanie z Katarzyną Rzepecką
  22 kwietnia w naszych progach zagościły romanse zamknięte wśród stron książek, autorka pięciu z nich oraz Panie, które chętnie oddają się ich lekturze.
  Przy swobodnej rozmowie i licznych pytaniach z widowni Pani Kasia opowiedziała nam o początkach swojej przygody z pisaniem, dniu codziennym autorki, inspiracjach, radościach i trudnościach pisarza. Zdradziła także, jakie były reakcje ludzi, z którymi się styka w życiu codziennym. Dla nas było to tym ciekawsze, bo Pani Kasia mieszka w naszym powiecie, w gminie Brzeziny. 
  Książki, które czytamy powinny sprawiać nam przyjemność. Przynosić nam relaks i oderwanie od trudnych myśli i pędu codzienności. To wszystko dają książki Pani Kasi Rzepeckiej.
 • XVI Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera

  12 kwietnia, 2022

  XVI Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera

  12 kwietnia 2022 r. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im Stefana Gillera rozgrywany pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

  W tym roku uczestnicy zmierzyli się z niełatwą dla współczesnego odbiorcy poezją Marii Konopnickiej.

  Do prezentacji stanęło 27 uczniów szkół podstawowych i 12 ze szkół ponadpodstawowych z powiatu kaliskiego.

 • „Spotkanie z książką” przedszkolaków z przedszkola Wesoły Smyk w bibliotece w 2022 r.

  29 marca, 2022

  „Spotkanie z książką” przedszkolaków z przedszkola Wesoły Smyk w bibliotece w 2022 r.

  Podczas spotkań prezentowana jest literatura dla najmłodszych, dzieci chętnie słuchają i oglądają prezentowane książki. Zawsze w trakcie zajęć znajdzie się czas dla różnorodnych zabaw związanych z książką.  Spotkania dobywają się co czwartek.

 • "Biblioteka jest kobietą" - wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary

  16 marca, 2022

  "Biblioteka jest kobietą" - wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary

  Niedzielne popołudnie 13 marca 2022 r. w naszej bibliotece było pełne wrażeń artystycznych, muzycznych i literackich.
  Wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary pt. „Biblioteka jest kobietą” był okazją nie tylko do zaprezentowania pasji i talentu artystki, ale również do celebrowania Święta Kobiet.

 • Konkurs rysunkowy "Mała książka - wielki człowiek"

  14 lutego, 2022

  Konkurs rysunkowy "Mała książka - wielki człowiek"

  W piątkowe popołudnie 11 lutego 2022 r. podsumowaliśmy konkurs plastyczny skierowany do dzieci biorących udział w akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”.

  Spotkanie odbyło się w dwóch częściach. O godzinie 17.00 spotkały się dzieci 3, 4 i 5-letnie, a godzinę później odwiedziła nas grupa 6 i 7-latków.

  Na konkurs wpłynęło 28 prac ilustrujących opowiadania z książeczki „Pierwsze czytanki dla…” stanowiącej część wyprawki czytelniczej przekazywanej uczestnikom akcji.

 • Ferie w bibliotece 2022

  20 stycznia, 2022

  Ferie w bibliotece 2022


  Na zajęciach "Ferie w bibliotece 2022" 20 stycznia 2022 r. zajmowaliśmy się tym, co dla nas najważniejsze, czyli: rodziną, a szczególnie naszymi babciami i dziadkami, którzy będą jutro i pojutrze obchodzić swoje święta.


 • „Mała książka - wielki człowiek” w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku

  1 grudnia, 2021

  „Mała książka - wielki człowiek” w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku

  Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” . Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

 • Zajęcia Ty i Twój smartfon, laptop, internet

  22 listopada, 2021

  Zajęcia Ty i Twój smartfon, laptop, internet

  Od 15 listopada w poniedziałki w godz. 9.30-11.00 w naszej bibliotece odbywają się zajęcia "Ty i Twój smartfon, laptop, internet" dla dorosłych.

  W spotkaniach udział biorą osoby dorosłe o różnym stopniu umiejętności obsługi telefonów komórkowych, ale program obejmuje zagadnienia od samych podstaw, rozpoczynając od włączania i wyłaczania telefonu, nawiazywania połączeń telefonicznych, pisania sms-ów i mms-ów, posługiwania się internetem w smartfonach, po obsługę wybranych aplikacji i modyfikowanie ustawień telefonu.  

 • Głos w sprawie szczęścia

  22 listopada, 2021

  Głos w sprawie szczęścia

  Podczas spotkania literacko – muzycznego, zatytułowanego "Głos w sprawie szczęścia", które zorganizowaliśmy wczoraj w naszej bibliotece, wysłuchaliśmy fragmentów „Dziennika pisanego jutro” Magdaleny Krytkowskiej.

  W „Dzienniku pisanym jutro”, który powstawał w latach 1990 – 2018 mamy przyjemność czytania kilku wierszy oraz zapisków dotyczących spraw codziennych, prostych zdarzeń – dobrych i złych - takich, które są częścią składową życia, które tworzą sens życia. Jak podkreśla autorka – „motywem łączącym teksty jest przenikanie się kultury ludowej z religijną, a tłem pory roku splatające dni w miesiące i lata”.

  Poza samą autorką gośćmi specjalnymi, którzy  współtworzyli atmosferę wydarzenia czytając fragmenty dziennika, byli członkowie Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka: Beata Wicenciak, Izabela Fietkiewicz-Paszek oraz wiceprezes stowarzyszenia Jerzy Szukalski. W role lektora wcieliła się także Małgorzata Matysiak.

  Pośród przybyłych gości była Maria Kuczara – redaktorka, autorka ilustracji oraz wydawca „Dziennika pisanego jutro”

  Szczególny nastrój nadała spotkaniu piękna oprawa muzyczna w wykonaniu Michała Ziobrowskiego – pianino i Jacka Fabiniaka – skrzypce. Muzycy prezentując wybrane utwory Czajkowskiego, Kreislera, Sibeliusa, Novacka, M. Ponce, i C. Debussy'ego, zapewnili słuchaczom prawdziwą ucztę muzyczną.

 • Odwiedziny przedszkolaków spoza Opatówka

  29 października, 2021

  Odwiedziny przedszkolaków spoza Opatówka

  Przedszkolaki z innych miejscowości chętnie odwiedzają naszą bibliotekę. W trakcie spotkań słuchają fragmentów czytanych głośno opowieści oraz oglądają ciekawe dla nich książki. Dodatkową atrakcją jest sam przyjazd autokarem do Opatówka.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu