• Ty i Twój smartfon, tablet, internet - indywidualne konsultacje

30 marca, 2022

Ty i Twój smartfon, tablet, internet - indywidualne konsultacje

Masz pytanie związane ze swoim smartfonem lub komputerem? Zapraszamy do biblioteki. Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiedź.
    Zakończyliśmy zajęcia grupowe z cyklu "TY i Twój smartfon, laptop, internet", ale to nie koniec naszej przygody z nowoczesnymi technologiami. Zmieniamy tylko formułę na zajęcia indywidualne.

Zapisy telefoniczne 62-76-18-209 lub osobiste do piątku do godz. 13.00, spotkanie w następny poniedziałek o umówionej porze.
  • Щиро запрошуємо

29 marca, 2022

Щиро запрошуємо

Кожний може безкоштовно записатися і користуватися з послуг бібліотеки та відділення.

• Biblioteka jest kobietą

3 marca, 2022

Biblioteka jest kobietą

• XVI Powiatowy Konkurs Recytatorskim im. Stefana Gillera

21 lutego, 2022

XVI Powiatowy Konkurs Recytatorskim im. Stefana Gillera

Młodzież starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Stefana Gillera.

W tym roku proponujemy wybrane utwory poetyckie Marii Konopnickiej. W ten sposób chcemy włączyć się w obchody roku 2022 uchwalonego przez Sejm RP Rokiem Marii Konopnickiej.

Zgłoszenia za pośrednictwem szkół i biblioteki do 1 kwietnia 2022 r.

• Ferie 2022

5 stycznia, 2022

Ferie 2022

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona.

• Świątecznie

23 grudnia, 2021

Świątecznie

Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia, spełnienia marzeń w życiu osobistym i zawodowym
    życzy Dyrektor i Pracownicy
    Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku

• Konkurs plastyczny dla dzieci

1 grudnia, 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci

Konkurs skierowany jest do wszystkich dzieci, biorących udział w akcji „Mała książka - wielki człowiek”

• Głos w sprawie szczęścia - wieczór literacko-muzyczny

10 listopada, 2021

Głos w sprawie szczęścia - wieczór literacko-muzyczny

Zapraszamy na spotkanie literacko-muzyczne,
    które odbędzie się w niedzielę 21.11.2021 r. o godz. 17.00 w naszej bibliotece.
    Podczas, którego usłyszymy fragmenty z "Dziennika pisanego jutro" Magdaleny Krytkowskiej z udziałem członków Stowarzyszenia Promocji Sztucki Łyżka Mleka
    oraz wybrane utwory muzyczne Czajkowskiego, Kreislera, Sibeliusa, Novacka, Ponce-J.Heifetz'a, Debussy'ego  w wykonaniu Jacka Fabiniaka (skrzypce) i Michała Ziobrowskiego (fortepian).
    Wstęp wolny.
    W czasie koncertu obowiązują aktualne przepisy sanitarne.

• Spotkanie z Przemysławem Pawlakiem

18 października, 2021

Spotkanie z Przemysławem Pawlakiem

Zapraszamy na spotkanie z Przemysławem Pawlakiem, autorem książki "Henryk Kazimierowicz. Ksiądz z nienapisanej sztuki Witkacego".
    Spotkanie odbędzie się 27 października 2021 r. o godz. 17.00 w naszej bibliotece.
    Książka przedstawia postać proboszcza parafii w Tłokini Kościelnej w okresie międzywojennym, przyjaciela, powiernika i recenzenta twórczości Witkacego.

Osoby uczestniczące w spotkaniu zobowiązane są do przestrzegania aktualnych przepisów sanitarnych, mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa wywołującego Covid -19
    Organizator wydarzenia prosi o powstrzymanie się od udziału w spotkaniu osób z wyraźnymi objawami przeziębienia oraz osób objętych kwarantanną – w myśl obowiązujących restrykcji wobec osób łamiących zasady kwarantanny.

• Ty i Twój smartfon, tablet, internet

13 października, 2021

Ty i Twój smartfon, tablet, internet

Zapraszamy na zajęcia z podstaw obsługi smartfona, tabletu dla dorosłych.
    Uwaga! Zmiana godzin zajęć.