biblioteka@opatowek.pl + 48 510 456 021

Nasze działania

 • Spotkanie z Teresą Nietykszą

  23 sierpnia, 2021

  Spotkanie z Teresą Nietykszą

  W sobotnie popołudnie 21 sierpnia 2021 r. na dziedzińcu naszej biblioteki odbyło się spotkanie z Teresą Nietykszą poświęcone książce "Odcinek", opisującej koleje życia Jej ojca Józefa Szweda.

  Książka to zredagowane przez Panią Teresę wspomnienia jej ojca, które zachowały się w rękopisie. Zawiera barwne relacje życia codziennego na tle wielkich wydarzeń historycznych. Godne uwagi są liczne fotografie z okresu wołyńskiego i żelazkowskiego z archiwów rodzinnych Szwedów.

  Spotkanie zgromadziło wielu gości, przyjaciół biblioteki, czytelników. Przybyli m.in. Mariusz Witczak Poseł na Sejm RP, Witold Sitarz Senator RP, Krzysztof Dziedzic Sekretarz Gminy Opatówek i Radny Powiatu Kaliskiego, Robert Marszałek Radny Powiatu Kaliskiego, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

  Rozmowę prowadziła Alicja Łuczak, ze wsparciem Małgorzaty Matysiak, a samo spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem i Powiat Kaliski oraz Stowarzyszenie Nasze Kaliskie
  Książka "Odcinek" niebawem będzie dostępna w naszej bibliotece.

 • Spotkanie genealogów

  19 sierpnia, 2021

  Spotkanie genealogów
  18 sierpnia 2021 r. w naszej bibliotece spotkali się miłośnicy genealogii, zarówno Ci, którzy zamierzają dopiero badać dzieje swoich przodków, jak i badacze z udokumentowanymi imponującymi drzewami genealogicznymi.

  Spotkanie prowadzili Jadwiga Miluśka-Stasiak i Grzegorz Mendyka, którzy w badaniach historii swych rodzin sięgają już daleko w przeszłość.
  Jesienią planowane jest kolejne spotkanie, na którym szerzej omówione będzie posługiwanie się bazami genealogicznymi Mormonów.
 • Wakacje w bibliotece 2021 - quest

  13 sierpnia, 2021

  Wakacje w bibliotece 2021 - quest

  W piątek 13 sierpnia 2021 r. w ramach wakacyjnych zajęć w bibliotece przespacerowaliśmy się po Opatówku oglądając najciekawsze i najbardziej malownicze miejsca, rozwiązując questa i szukając "skarbu". Uzupełnieniem było budowanie z klocków Lego. 


    • Wakacje w bibliotece - 29 lipca Światowy Dzień Tygrysa

  30 lipca, 2021

  Wakacje w bibliotece - 29 lipca Światowy Dzień Tygrysa

  Zajęcia odbyły się 29 lipca w godzinach 11.30 - 14.00, przeznaczone były dla dzieci w przedziale wiekowym 8 - 11 lat.

 • Muzyczna uczta na dziedzińcu naszej biblioteki

  26 lipca, 2021

  Muzyczna uczta na dziedzińcu naszej biblioteki

  Koncert przy Cukierence, tak nazwane zostało wydarzenie, które mieliśmy przyjemność współtworzyć z Fundacją Inicjatywa dla Opatówka w piątek 23 lipca 2021 r.


 • Podsumowanie konkursu "Tytułowe historie"

  21 lipca, 2021

  Podsumowanie konkursu "Tytułowe historie"

  15 lipca 2021 r. podsumowaliśmy konkurs „Tytułowe historie”. 🏆

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólną zabawę.

 • Bilet powrotny do biblioteki

  21 lipca, 2021

  Bilet powrotny do biblioteki

  W lutym 2021 r. ogłosiliśmy akcję skierowaną do dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych w gminie Opatówek. Zadaniem uczestników było wypożyczenie w naszej bibliotece i przeczytanie 10 książek z różnych kategorii. Każdorazowy zwrot wypożyczonej książki, był potwierdzany „skasowaniem” specjalnego biletu.

  Za skasowanie całego biletu dzieci otrzymywały dyplom...

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityka dotycząca plików cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu